Cupák, Boček, Boháč (K) – Zapletal, Kollár, Vlasák, Osička, Jakeš, Morys Adam Phillip, Hury, Laštůvka

Střelci

1x Osička, 1x Kollár

Hodnocení utkání

V sobotu 23. 9. 2017 v poledne se hrálo v Kuřimi proti družstvu FK Podolí B. Podle toho, co jsem si pamatoval z utkání proti mužstvu Podolí A, možná někteří chlapci nastoupili i za družstvo B. Nevadí hlavně, že se hraje. Počasí bylo tentokrát příšerné. Už ráno jsem si všiml, že trávník je mokrý a napitý vodou. Asi pět minut po zahájení utkání začalo mírně pršet a s větší či menší intenzitou jemně pršelo celé utkání. A bylo také vlhké chladno, nepříjemné pro hráče i diváky. Do tohoto počasí nastoupila obě družstva a viditelně to bylo horší pro Kuřim. Utkání řídil rozhodčí FAČR O. Pelikán, tak trochu metodicky, nejen přísností v posuzování hry, ale i radou hráčům.

Utkání začalo, jak už to bývá oboustrannými útoky, ale bez vytvoření šancí. Kuřim střílela trestný kop, z něho bylo možno dát branku, ale to se nepodařilo. Naopak po vlastní, tak trochu nešťastné brance prohrávala 0:1. V první části hry se obě mužstva pokoušela dát branku především střelami z dálky. Hru začal postupně ovlivňovat déšť a to se projevovalo i ve hře. Podolští však měli více ze hry a to se prokázali i tím, že dali dvě branky. První čtvrť utkání skončila 1:3. Ve druhé čtvrtině utkání se plně ukázalo, v čem byl rozdíl mezi oběma družstvy. Kuřimští hráči byli ve hře jako nerozhýbaní, ztuhlí při zpracování míče, rozehrávce i střelbě a to mnohem více, jak hráči Podolí. To mělo za následek, že Podolští byli více u míče a vytvářeli si více šancí. Když k tomu přidáme chyby Kuřimských, tak nepřekvapí výhra Podolí v této části 2:0. Ve třetí čtvrtině byl obraz hry podobný jako v předcházející části utkání, jen se více rozpršelo a Podolí opět vyhrálo 1:0. V poslední části utkání začali kuřimští trenéři improvizovat v sestavě, posílali na hřiště hráče, kteří měli nejvíce sil, a relativně se jim dařilo. Stažený středový záložník D. Osička se začal více vysunovat do popředí a střílet, ale už to nebylo nic platné, vždyť ze 17 střel na branku za celé utkání dal jen jednu branku. Další připojil obránce J. Kollár po nahrávce z rohu a doklepnutí míče do branky soupeře.

Utkání hráčům Kuřimi tentokrát nevyšlo, projevily se už dřívější chyby, vždyť obě branky dali stažený záložník a obránce, jednotliví hráči i mužstvo jako celek působili těžkopádně, ztuhle, svázaně. Hráči Podolí byli na tom přeci jenom lépe ve zpracování míče a pohybu a proto zaslouženě zvítězili a to s dosti velkým rozdílem vstřelených branek.