Cupák – Kovařík, Zapletal, Boháč, Kollár, Lejsek, Osička, Janíček, Buchta, Čermák, Boček (K)

Střelci

2x Osička, 1x Čermák, 1x Buchta, 1x Boháč, vlastní

Hodnocení utkání

Utkání se hrálo v Ivančicích v neděli 1.10.2017 dopoledne za krásného slunečného počasí, ale podzim jsme již cítili. Pro fotbal to bylo však příjemné počasí. Horší to bylo s kuřimskou sestavou. Nakonec se sešlo jen 9 hráčů, omluvil se brankář L. Cupák a tak se do branky postavil P. Zapletal, který se na toto místo nepřipravuje. Vedl si docela dobře, stejně tak si vedl V. Čermák, který nastoupil poprvé za starší přípravku a hrál jako útočník. Útočníky Kuřim potřebuje jako sůl. Rozhodčí FAČR J. Havlát řídil utkání v celku dobře a vůbec neuplatňoval pravidlo o rozmístění hráčů při střelbě trestných kopů a těch bylo dost. V minulém utkání byly kolem toto spory. Jen připomínám, že se hrálo 4×17 minut.

Základní rozestavení hráčů bylo defenzivní 3+1+1 – obránci, záložník, útočník. V průběhu utkání se však rozestavení dost často měnilo na 3+2 s výpady obránců na půli soupeře a střelbou z dálky.

Utkání zahájily Ivančice nebezpečným, ale neúspěšným útokem. Vyměnilo se několik útoků a náhle si daly Ivančice vlastní branku a Kuřim vedla 1:0. Kuřimští útočníci O. Buchta, V. Čermák a J. Matoušek se snažili, ale neúspěšně. Ivančice si vytvořily mírnou převahu, byly více na polovině Kuřimi a více nepříliš úspěšně střílely. Nakonec však přece vyrovnaly.

Ve druhé části hry Ivančice hned skórovaly a vedly 2:1 a dokonce zvýšily z trestného kopu na 3:1. Potom se rozehráli Kuřimští, více se tlačili do útoku, byli více na hřišti soupeře a začali skórovat. Postupně dali branky V. Čermák, D. Osička a O. Buchta a opět D. Osička. Několikrát se vyznamenal i brankář P. Zapletal. Tuto část utkání vyhrála Kuřim 4:2 a celý poločas byl 3:5, počítáno domácí – hosté.

Ve třetí části utkání Kuřim pokračovala v podobném stylu jako ve druhé části a hned na počátku se Š. Boháč prodral po pravé straně dopředu a táhlým padáčkem zvýšil na 3:6. Útoky se střídaly na obou stranách a Ivančice snížily na 4:6.

Ve čtvrté části utkání se hra otočila ve prospěch Ivančic. Kuřim se snažila ještě útočit, vysouval se dopředu J. Kollár, O. Buchta zasáhl míčem tyč soupeře, ale Kuřim začala chybovat a být nedůrazná v bojích o míč. Ivančice se rozstřílely a přidávaly branku za brankou a tuto část utkání vyhrály 4:0 a tím otočily výsledek utkání.

Zajímavě hrál urostlý brankář Ivančic, který nejen dobře chytal a rozehrával, ale dokázal dát i 2 góly z trestných kopů z poloviny hřiště! Možná, že rozhodl o výsledku utkání. Naopak kuřimskému střelci D. Osičkovi se z trestných kopů nepodařilo branku vsítit.