Cupák – Vlasák, Zapletal, Boháč, Kollár (K), Osička, Čermák, Hury, Martinek, Boček

Střelci

3x Martinek, 3x Osička, 2x Hury, 2x Vlasák, 2x Zapletal, 1x Boháč

Hodnocení utkání

V neděli 15.10.2017 dopoledne se hrálo utkání proti družstvu SK Vojkovice. Počasí můžeme nazvat pozdním Babím létem v polovině října, jak bylo krásně slunečno. Trávník na hřišti byl však silně orosen a vypadal jako houba plná vody. Ve hře na něm hráči všelijak klouzali, stejně tak míč. Utkání řídil vcelku bez problémů rozhodčí FAČR M. Hrdý.

Základní sestava byla 2+2+1 (obránci, záložníci, útočník). V záloze hrál v dřívějších utkáních do obrany stažený D. Osička, což se ukázalo jako dobrý tah, došlo k posílení útočných možností družstva. Hráči obou družstev byli stejně urostlí, ale trenér Vojkovice měl k dispozici 12 hráčů a střídal dvě pětky v poli. Hrálo se na 4×17 minut.

Kuřim se ujala vedení po několika útocích brankou J. Huryho, střílela avšak většinou do brankáře, ale nakonec se podařilo zvýšit na 2:0, hned na to Vojkovice snížily na 2:1. První část utkání skončila pro Kuřim 3:1. Druhá část utkání byla pro Kuřim z hlediska branek nejúspěšnější. Postupně zvyšoval A. Vlasák na 4:1, D. Osička na 5:1, dvakrát J. Hury až na 7:1 počítáno pro celé utkání. I když branky padaly, místy to nebyla pěkná hra a dala by se nazvat „okopávačka“ v chumlech hráčů. Tuto část hry uzavřel P. Zapletal na skóre 5:0. Celkem byl první poločas 8:1 ve prospěch Kuřimi.

Když na začátku druhého poločasu přidal A. Vlasák branku na 9:1 technikou, kterou bych nazval „ boční nůžky“ zdálo se, že je rozhodnuto. Nebylo!! Najednou začala Kuřim chybovat jak v útoku, tak v obraně. D. Osička třikrát pronikl do rohu hřiště a centroval k brance, napodobil ho i V. Čermák, ale tyto šance nedokázali nabíhající útočníci využít. Vojkovice se osmělovaly a dávaly i branky. Třetí část utkání skončila 2:3. Ve čtvrté části utkání se Kuřim dostala do krize. Chyby brankáře, obránců a celkově špatnou hru v poli trestaly Vojkovice brankami a téměř vyhrané utkání se začalo bortit, když Vojkovice dávaly jednu branku za druhou a nebezpečně stahovaly skóre. Pro některé diváky to byla infarktová situace, když Vojkovice stáhly stav na rozdíl dvou branek. Naštěstí i Kuřim dala nějaké branky a utkání se podařilo zachránit. Jen krátká rekapitulace částí utkání. Čtvrtiny skončily 3:1, 5:0, 2:3 a 3:6, poločasy 8:1 a 5:9. Celkem utkání 13:10.