MC DONALD´S CUP

MC DONALD´S CUP: HISTORICKÝ ÚSPĚCH ZŠ JUNGMANNOVA A FC KUŘIM!

Začátkem dubna se choulil trenér Jan Mikyska do klubové zimní bundy a za deště psali s paní učitelkou Ivou Prokopcovou při výběrovém tréninku na školním hřišti sestavu, která se měla zúčastnit okrskového kola McDonald’s cupu.  Sice trenér všechny v okolí docela jistě a stále dokola ujišťoval, že tato parta se zastaví až v Teplicích ve finále, ale málo kdo ho bral vážně. Avšak někteří přece věřili. Ano, právě ti, kteří byli napsaní na promoklém papírku! Terezka a jedenáct statečných kluků nikdy nepřestali věřit a zapsali se do historie!

Okrskové kolo proběhlo hladce. Konalo se na domácí půdě. Na kuřimském stadionu tahle parta nenašla přemožitele a s přehledem postoupila do kola okresního.

V okresním turnaji již byla znát větší kvalita soupeřů. Hrál se pěkný fotbal.  Na hřišti v Modřicích už se sváděly vyrovnanější souboje, ale srdnatě bojující tým opět dokázal všechna svá utkání vyhrát a postoupit do krajského finále. Tento samotný počin již byl brán za úspěch a tak zavládla pohoda v týmu.  Po tomto turnaji se parta nejvíc semkla a začala se těšit na turnaj v TCM Zbrojovky Brno.

Chemie nikoli ve školní třídě, ale ve fotbalovém týmu jela na plné pecky! Reprezentanti Jungmannky přijeli do brněnských Ivanovic na krajské finále v dobrém rozmaru. Zde se opravdu jednalo o kvalitní zápasy. Jde sice o školní týmy, ale ty se skládají z fotbalistů, kteří pravidelně trénují ve svých klubech. Trenér Mikyska a paní učitelka Prokopcová nastavili takovou taktiku, že se tým, po řadě dobře zvládnutých zápasů ocitl ve finále, kde proti kuřimským stála sportovní třída Zbrojovky Brno. Tedy výběr top hráčů z širokého okolí. Hrálo se o hodně. Jen vítěz postupoval do prestižního finále mezi 15 nejlepších škol v republice! Když však rozhodčí ukončil zápas a na výsledkové tabuli svítilo skóre 4:3 pro Jungmannku, vypukla obrovská spontánní radost! Stalo se to, v co někteří doufali, ale věřili jen oni! Parta malých reprezentantů své školy dosáhla toho, co nikdo před nimi. Když Petr Švancara předával pohár pro prvního a jediného postupujícího týmu do teplického finále, sám nevěřil, že ho nepředává své zbrojovce, ale právě mladým kuřimským nadějím. A rázem celá Jungmannka žila fotbalem.

Odjezd do Teplic na finále symbolicky doprovázel déšť. Ze 4000 škol se ZŠ Kuřim Jungmannova dostala do společnosti sportovních tříd Slavie Praha, Baníku Ostrava, Teplic, Slovácka, Liberce a mnoha dalších. Bohužel zranění a různé jiné okolnosti nepustily do akce všechny hrdiny z předešlých kol. Mezi klubové autobusy nejzvučnějších fotbalových bašt v ČR zaparkoval i ten kuřimský! V nekompletní sestavě a v tak obrovské konkurenci však jméno kuřimského fotbalu dále stoupalo. „Nepřijeli jsme se jen zúčastnit, ale rvát se o co nejlepší umístění.“ hlásil trenér Mikyska, kterého tentokrát doprovázely paní učitelky Svačinová a Smetanová. Museli nahradit kolegyni Prokopcovou, která se věnovala budoucím prvňáčkům. Motto týmu zůstalo stejné: Nikdy se nevzdávej a bojuj! Kuřim ve skupině senzačně porazila Jablonec a Teplice. Ve čtvrtfinále ji čekal Baník Ostrava, který byl už nad její síly. Tým s velkým srdcem však nezlomil ani tento neúspěšný zápas a místo smutnění porazil v boji o celkové umístění v turnaji Viktorii Plzeň. Celkové 7. místo je tak naprosto fenomenální! Zážitek na celý život si z Teplic odváží nejen malí fotbalisté, ale i dojatí rodiče, učitelé a trenéři! Fotbal spojuje, to je jisté!

Nyní zbývá už jen poděkovat.

 

Díky za vše Terezko a kluci! Nikdy jste nepřestali věřit a splnili si tak svůj sen! Jen tak dál!

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful