NOVÁ IDENTITA A LOGO KLUBU

Kdo vlastně nové logo vybíral?

Výběr nového loga si vzalo na své bedra osmičlenné vedení klubu. První myšlenka spojit oslavu výročí 90. let s vytvořením nového loga a identity klubu přišla někdy v polovině minulého roku. Architektem této myšlenky nebyl nikdo jiný, než samotný předseda.

Jak takový výběr probíhal?

V první fázi výběru bylo k dispozici zhruba 16 log ze tří různých zdrojů. Do druhého kola postoupilo 7 variant, přičemž některé z těchto variant jsme nechali mírně upravit. Tím vznikly další nová loga a další možnosti výběru J V této fázích výběru však vznikala jasná specifikace, co by vítězné logo mělo obsahovat. Do třetího kola postoupilo cca 6 návrhů, přičemž většina z těchto log bylo od vítězného autora pana Marečka. Stále však bylo ve hře hodně variant a každý člen výboru měl své favority. Abychom výběr zúžili a dobrali se konečného výsledku, poprosili jsme autora, aby nám dvě loga sloučil a nakombinoval do jednoho. To byl nejzásadnější krok při výběru a zde získalo vítězné logo podstatnou většinu hlasů. V posledním pátém kole výběru už se řešily jen kosmetické a designové úpravy vítězného loga.

Co nové logo znamená a vystihuje?

Logo je dvoubarevné. Modro-bílé. To jsou klubové barvy, které již delší dobu ctíme a bude tomu i nadále. Je to i jakýsi návrat tradici. Oproti starému logu zmizela červená barva, která nepatří k historickým kuřimským barvám.

Dominantou loga je jestřáb. Jestřáb jako dravý pták má symbolizovat dravost, dynamiku, sílu, energii, růst, akceleraci. Takhle chceme, aby náš klub vnímalo okolí. A o něco takového se v podstatě posledních letech snažíme. Snad je to trochu vidět J

Vodorovné pruhy v pozadí symbolizují naše dresy, ve kterých hrají všechny týmy od přípravky až po muže. Jsou pro celý klub stejné. Motiv těchto pruhů byl převzat přímo z dresů a stal se tedy symbolikou klubu.

Založeno 1931 je připomínka roku, kdy se odehrálo první oficiální soutěžní utkání.

FC KUŘIM + míče po stranách odkazuje na to, že jsme fotbalový klub reprezentující naše město.

Jste s novým logem spokojeni?

Ano jsme. Chtěli jsme vytvořit něco, co bude naše a co bude vystihovat to, o co se v posledních letech snažíme. Klub za poslední roky roste. Členská základna hráčů a trenérů se skoro zdvojnásobila a určitě nejsme u konce J Proto ta dynamika a dravost. A to, že jsme si vítězné logo sami poskládali z více variant, vypovídá o tom, že je logo naše a že je v něm kus kuřímského srdíčka!

Věříme ale, že nové logo bude nás všech. Všech, kteří jsme součástí klubu FC KUŘIM.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful