Nové tváře u mládeže, aneb rozhovory se Stanislavem Píškem a Pepem Obůrkou

Rozhovor s trenérem mladšího dorostu Stanislavem Píškem

OTÁZKA Č. 1
Stando, Kuřim pro Tebe není první trénerské angažmá, trénoval jsi v KP tým Bohunic a vždy jste se bojovali o absolutní čelo tabulky. Co Tě tedy vedlo přijmout nabídku Kuřimi?
STANDA :
Nabídku jsem přijal, protože mě oslovil Honza Mikyska. Po konci v Bohunicích jsem potřeboval chvíli čas na oddych a nabrat zase chuť do fotbalu a Honzova nabídka přišla v pravou chvíli.
OTÁZKA Č. 2
Na jaké úrovni jsi hrával fotbal? V jakých klubech?
STANDA :
V podstatě jsem hrál od 3. ligy po okresní přebor ve všech soutěžích. Ač rousínovský rodák jsem největší a nejkrásnější část kariéry strávil v Bohunicích a vždy pro mě budou srdcová záležitost. Ale v každém angažmá jsem poznal spousty dobrých lidi a na každé rad vzpomínám.
OTÁZKA Č.3
Je Ti teprve 33 let. Mnoho hráčů v tomto věku ještě aktivně hraje. Jak to že ses vrhnul na trénování?
STANDA :
Já ještě fotbal hraji v Bohdalicích 🙂, ale bohužel stav kolen nedovolí trénování aspoň 3x v týdnu, byla by to velká trápená pro nohy.
Role trenéra mi spadla do klína v Bohunicích, kdy jsem řekl předsedovi v Bohunicích ze po zápase v Ráječku končím a po špatných výsledcích týmu mi byla nabídnuta pozice trenéra. Velká motivace, velký strach v tu chvíli a obrovská výzva. Snad se ma trenérská role v Bohunicích podařila 🙂
OTÁZKA Č. 4
Trénování mládeže je pro Tebe něčím novým. Jak to zvládáš? Co kluci poslouchají tě?
STANDA :
Myslím, že se svými 207cm a hlubokým hlasem nemám problém budit respekt 😀😀😀ale u kluků to není zatím třeba. Pracují na tréninku výborně a jsou šikovní.
OTÁZKA Č. 5
Kde vidíš rezervy v týmu? Na čem je ještě potřeba zapracovat?
STANDA :
Tým teprve poznávam a rezervy zatím nehledám 🙂 jde spíš o to se teď poznat. Výhodu vidím, že kabina funguje na 100% a to je pro mě to nejdůležitější! Kluci jsou příjemní a pracovití.
OTÁZKA Č. 6
Jaké máš ambice a cíle jako trenér a máš nějaký trenérský vzor?
STANDA :
Ambice asi žádné vysoké a přehnané nemám. Chci aby mě fotbal zase začal bavit a aby bavil všechny v týmu nás společně. Kam až trenérské schody povedou vůbec neřeším.
Díky za rozhovor a ať se Ti u nás daří

Rozhovor s trenérem mladších žáků Josefem Obůrkou

Ahoj Pepo. Jsi Kuřimák jak poleno. Nicméně jsi dlouho působil ve Zbrojovce , jak na toto období vzpomínáš?

PEPA :
Je to pravda, ve Zbrojovce jsem strávil celkem 5 sezón a musím zpětně říct, že to bylo tehdy skvělý rozhodnutí. Ve Zbrojovce jsem hrál se spoustou skvělých fotbalistů, konkurence byla veliká a tak člověk musel každý den pracovat na 100%, což mě vyhovovalo a tak sem si to v Brně užíval. Někteří z kluku to dotáhli dost daleko (Růsek, Janošek, Krejčí mladší atd.). Je f
Na Zbrojovku vzpomínám jen v dobrém i když můj konec tam nebyl úplně nejšťastnější 🙂ajn sledovat je jak válčí na ligových trávnících. 🙂
OTÁZKA Č. 1
V současné době působíš jako kapitán A mužstva pod trenérem Wagnerem. Je něco co sis od trenéra vzal?
PEPA:
Rozhodně přístup a jeho profesionalitu. Na trenérovi jde vidět, že si prošel velkými kluby a nasbíral spoustu vědomostí a zkušeností. Člověk to cítí na každém tréninku.
OTÁZKA Č. 2
Zároveň již rok působíš sám jako trenér mladších žáků. Jak Tě to vůbec napadlo?
PEPA:
I když máme trenérství v rodině, tak jsem se toho dost obával. Myslel jsem si, že to nebude nic pro mě řídit tým malých špuntů, že na to nebudu mít nervy 🙂
S nabídkou za mnou tehdy přišel Honza Mikyska to jemu vděčím za to, že teď trénuji mládež. Nejdříve jsem měl pomáhat u ročníků 2007-2008. Od pár cvičení v tréninku jsem se v průběhu dvou měsíců dostal až k vedení celého týmu. V úvodu to byl docela šok, ale teď už mám všechno zaběhlé a tréninky probíhají hladce.
OTÁZKA Č. 3
Jste celkově považováni za fotbalovou rodinu. Tvůj táta byl dlouholetý hráč a později i trenér FC. Řešíte doma fotbal nebo už toho máte oba dost 🙂.
PEPA :
My fotbalu nemáme nikdy dost. Doma s tátou skoro nic jiného neřešíme, každý víkend společně koukáme na fotbal, když teda zrovna nehraju. No a když hraju tak je tatka vždycky na tribuně. Za poslední rok vynechal snad jen jeden zápas a to se mi zrovna podařilo dát hattrick. 😃
OTÁZKA Č. 4
Jaké máš cíle jako hráč a jaké jako trenér.
PEPA:
Myslím si, že jsem ještě docela mladý na to abych řekl, že se nedívám výš, že nemám větší ambice.
Logickým cílem do budoucna by byl postup do divize. Myslím si, že takovou soutěž by si město velikosti Kuřimi zasloužilo. Zároveň jsem přesvědčený, že je to cíl reálný, dosažitelný. Potom by se vidělo dál. Kdyby se podařilo někdy dostat až do MSFL byl by to sen.
Jako trenér jsem si žádné specifické cíle zatím nedal. Jen bych chtěl předat své vědomosti co nejlépe našim malým kuřimákům. Byl bych rad kdyby alespoň jeden z nich to dotáhl třeba do ligy, a další zase k nám do “Áčka”. To bych byl nadšený.
Musím říct, že když sleduju jaké talenty v mládeži máme tak se o budoucnost FC vůbec nebojím.
OTÁZKA Č. 5
Kdyby jsi měl zhodnotit sezonu svých kluků jak by jsi ji hodnotil.
PEPA:
Úvod sezóny nám úplně nevyšel. Bylo to způsobeno chabou docházku přes prázdniny, kdy kluci byli ještě na táborech a tak jsme si museli na některé zápasy dokonce půjčovat hráče z přípravky (patří jim veliké poděkování) a tak jsme v prvních kolech soutěže nebyli moc úspěšní. Se začátkem školního roku se vše zlomilo, s klukama jsme si museli pár věci vysvětlit, ale jsou to chytří fotbalisti a rychle pochopili, že takhle se fotbal dělat nedá. Kromě jedné zbytečné ztráty v Kohoutovicích jsme pak podzimem profrčeli bez zaváhání.
Výsledky pro nás s trenérem Podsednikem nejsou až tak důležité. Sledujeme hlavně herní projev a přístup. Co nás těší nejvíc je to, že snad kromě jednoho zápasu jsme soupeře přehráli a vytvořili si více šancí.
OTÁZKA Č. 6
Na konec rozhovoru opět jedna netradiční otázka : Slyšel jsem , že si stále svobodný 🙂. Jak by podle Tebe měla vypadat ideální partnerka?
PEPA:
Nemám žádnou konkrétní představu. Když se najde nějaká fajn slečna se, kterou si budu rozumět tak nevidím problém proč to společně nezkusit

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful