Single Blog Title

This is a single blog caption

ROZHOVOR O NAŠÍ MLÁDEŽI

Během divokého předsezónního období se nám podařilo odchytit Honzu Mikysku, manažera mládeže, aby se nám rozpovídal o mládeži a nejen o ní.

Ahoj Honzo, jak je za poslední dobu zvykem v kuřimské mládeží se za letní pauzu mnohé změnilo. Můžeš nám ke změnám něco málo říct?

Ahoj. Je pravda, že změn bylo poměrně hodně, docela se těším na období, kdy už to nebude tak hektické. Pokud ovšem provedené změny budou k lepšímu a já věřím že budou, to úsilí pak stojí za to.

Můžeš být v těch změnách více konkrétní prosím?

Ze sportovního hlediska jako pozitivní vnímám, že se nám podařilo rozšířit realizační týmy dorostu o zkušené trenéry Koloucha a Bekera, všichni stávající trenéři, až na jednoho pokračují. Podařilo se nám posílit hráčskou kvalitu v jednotlivých kategoriích. Získali jsme k mládeži vlastního atleticko-kondičního trenéra, díky němuž věřím, že budeme zase o kousek dál. Ze stávajícího hráčského kádru neodešel téměř žádný hráč… To vše považuji za úspěch. Z ekonomického hlediska jsme udělali dle mého názoru také kus práce. Jsme stabilizovaný , zdravý klub a díky našim partnerům si můžeme dovolit věci o kterých jsme si dříve spíše povídali. Nicméně jsme 100% pokorní, vážíme si každé koruny, každé pochvaly a konstruktivní kritiky. Máme to nastavené tak, že jsme rodinný klub ve kterém se snažíme navzájem si pomáhat.

Mluvíš o výrazném posílení kádrů. Je nějaký příchod, který tě obzvlášť potěšil?

Úplně upřímně mám radost z každého přetupu, který se nám letos povedl. Drtivá většina hráčů co přišla, by měla patřit mezi lídry svých kategorií. Letošní přestupkové okénko bylo zlomové v tom, že u nás poprvé vyhrála kvalita nad kvantitou. Díky dobré práci trenérů jsme nebyli nuceni jen kádry doplňovat do počtů, ale bavili jsme se už o konkrétních jménech a zda nám lidově řečeno pomůžou. Pokud bych si ale musel vybrat, tak velikou radost mám z příchodu Petra Mládka, Lukáše Zlatkovského a Lukáše Vlacha…jejich přestupy mě osobně stály hodně úsilí a nervů. V této oblasti bych chtěl moc poděkovat naším partnerským klubům z Čebína, Drásov , Knínic, Chudčic, Lipůvky… spolupráce kterou jsme si nastavili před dvěma roky začíná dle mě přinášet první ovoce. Z čehož mám samozřejmě dobrý pocit a doufám, že se nám podaří jí ještě rozšířit.

S rostoucím počtem mladých fotbalistů v klubu, roste logicky také počet mládežnických týmů. Kolik jich bude mít FC Kuřim v sezóně 2021/2022?

Letošní sezónu budeme mít 14 týmů mládeže + A tým celkem tedy 15.

Jak to vypadá s tréninkovými plochami v Kuřimi?

Momentálně jsme bohužel za hranicí své kapacity. Moc děkuji okolním týmům jako Lipůvka, Knínice, Čebín, Chudčice, že nám umožňují trénovat či hrát na svých hřištích. Popravdě z každé zimy mám strach… ikdyž se snažíme jak se dá… nemůžeme se vyrovnat městům co mají k dispozici hřiště s umělým povrchem. To je pro mě momentálně zásadní problém celé Kuřimi a jejím okolí.

Tradiční součástí kuřimských prázdnin jsou fotbalové příměstské kempy. Jak bys letošní kempy zhodnotil a kolik se jim podařilo uspořádat?

Ano je to tak. Letos se nám podařilo uspořádat čtyři týdenní kempy, z jejich průběhu jsem osobně nadšený a dle ohlasu dětí a jejich rodičů nejen já. Za čtyři týdny se na kempech protočilo okolo stovky dětí, což je paráda! Chci moc poděkovat všem trenérům a lidem, kteří se podíleli na jejich průběhu. Odvedli kus dobré práce.

Jaké má kuřimská mládež cíle do sezóny?

Cíle jsou jednoduché.. zlepšit kvalitu hry a užít si každý zápas jako by byl poslední ?

Co bys popřál klukům do sezóny?

Ať jsou poctivý a makají. On jim to pak ten fotbal vrátí. Tvrdá práce je vždy víc než talent!!

 

Díky za rozhovor a hodně štěstí.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful