Single Blog Title

This is a single blog caption

ROZHOVOR S HONZOU MIKYSKOU

I když nám covidové okolonosti neumožňují pracovat v běžném režimu, neustále pracujeme na zkvalitnění podmínek pro naše kuřimské fotbalisty. Jedním z nejaktivnějších je v tomto směru Honza Mikyska, vedoucí mládeže, se kterým vám přinášíme nový rozhovor o dění v klubu.

Ahoj Honzo. Všechny nás zužuje covidová doba a nemůžeme dělat věci tak, jako dřív. Jak moc tě to ovlivňuje při práci v klubu?

„Ahoj. Vzhledem k tomu, že moje práce není trenérská, ale spíše manažerská, tak abych se přiznal, moc se toho pro mě nezměnilo. Stále sháním posily, trenéry, finance, komunikuji s lidmi v klubu. Dal jsem si pro příští sezonu čtyři cíle. S dorostem hrát co nejvýše, stabilizaci akademie, rozšíření základny mládeže a spolupráci s okolními kluby. Takže toho mám na práci celkem dost.”

 

Od letošního roku se můžeme pyšnit statutem sportovního střediska mládeže. Prozraď nám, jak tento nápad vůbec vzniknul a jak dlouho probíhaly přípravy?

„Ono to tak nějak vyplynulo z celkového rozvoje klubu. Přípravy trvaly asi dva roky. Nicméně ziskem střediska to teprve začalo, ta pravá práce nás teprve čeká. Pokud chceme být konkurence schopní, musí se hodně věcí změnit. Řekl bych to tak, že jsme vyjeli závod a do cíle je strašně daleko. ”

 

Kolik klubů na jížní Moravě má tento statut?

„Na jižní Moravě ho obhájily tři ligové týmy. Pak Boskovice, Sparta Brno, Rosice a Hodonín.  Pokud tedy dobře počítám tak 7.”

 

Je to bezpochyby největší úspěch klubu. Popiš nám, co se pro klub tímto mění?

„Popravdě bych byl rád, kdyby se ve fungování klubu nezměnilo nic. Máme nastavenou metodiku, cíle… Samozřejmě je to pro nás závazek a určité ocenění naší práce.”

 

Jak přísné byly podmínky pro udělení a co všechno jsme museli splnit?

„Před dvěma roky pro nás splnění podmínek byla spíše fikce…postupně jsme do klubu přivedli trenéry s potřebnými licencemi, došlo k naplnění kapacit ročníků, proběhla smlouva s městem o využívání hracích ploch, o spolupráci s okolními týmy, se základní školou Jungmannova, kde se otevřely sportovní třídy, vyřešily se administrativní úskalí atd.”

 

Vím, že zároveň z toho pro nás plynou i nějaké povinnosti, jaké?

„Povinností je samozřejmě hodně.  Ale vše se dá zvládnout. Kluci jsou pracovití a hlavně cítí, že i pro ně je to určitý posun. Jsem moc rád, že to neberou tak, že jim přibývá práce, ale naopak to berou jako motivaci a určitý posun v jejich kariéře.”

 

Do každé mládežnické kategorie přibyl trenér brankařů, čí to byl nápad, takto zkvalitnit trenérské týmy a co si od toho slibuješ?

„K brankářům v klubu jsme měli celkově velký dluh. Potřebovali jsme s nimi pracovat a pan Kučera s panem Matouškem toho měli prostě moc. Jsem rád, že se tohle povedlo a že každá kategorie má svého trenéra.”

 

V klubu působíš, jako manažer mládeže. Většina našich mládežnických týmů hraje krajské soutěže. Na co se můžeme těšit v budoucnu?

„Se ziskem střediska se můžeme po starší žáky přihlásit do moravských soutěží. Stále o tom  uvažujeme a diskutujeme, ale za mě chci jít postupnými krůčky. Chtěl bych a přál bych si, aby nám všechny týmy v příští sezoně hrály v první polovině tabulky. Dorost jsem si vzal, jak se říká pod svá křídla a veřejně říkám, že bychom rádi hráli o příčky nejvyšší. ”

 

Všichni v klubu pracují na 100%, i když se bohužel soutěže ještě nerozeběhly. Hlavně v ‘tvém’ oddělení se udělala spousta práce. Kluci, kteří přestoupili do FCK byli hezky odprezentováni na facebooku, každou chvilku přibude nový sponzor, což je taky tvoje práce. Prozraď nám, co chystáš teď?

„Mám jeden sen a to je generální sponzor. Pracuji na tom neustále, tak uvidíme, jestli se to povede. Co se týká sportovní stránky, tak cíl musí být a je jasný. Opravdu bych si přál hrát s dorostem o ty nejvyšší příčky.”

 

Honzo, děkuju za rozhovor. Přeju pevné zdraví, hodně sil do další práce a během roku tenhle rozhovor určitě ještě zopakujeme.

I já děkuji za Vaši práci. Myslím, že to, že je o klubu slyšet a vidět je hlavně vaše zásluha s Pepou Obůrkou. Budu se těšit.”

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful