Rozhovor s novým předsedou FC Kuřim, Ivem Peřinou

V prvním rozhovoru v letošním roce dostal slovo ten nejpovolanější. Nově zvolený předseda fotbalového oddílu FC Kuřim, z.s. pan Ivo Peřina.  Jaké jsou jeho vize nebo jak vidí současnou situaci, si můžete přečíst níže.

První otázkou, na kterou se Vás chci zeptat, jsou změny, které se odehrály na přelomu konce minulého a začátku současného roku. Ve funkci předsedy oddílu jste vystřídal svého bratra Aleše. Jak k této výměně vlastně došlo?

Hned na úvod rozhovoru musím říci, že nikdy nebylo mojí ambicí působit v klubu jako předseda.  Život ale přináší různá překvapení, což se nyní i stalo. Aleš (pozn. bratr a bývalý předseda) působil v pozici předsedy několik let. Tato práce není jednoduchá jak časově, tak i psychicky. Iniciativa na změnu přišla od něj. Po vzájemně dohodě celého výboru jsme se domluvili, že ho na této pozici vystřídám a Aleš si od administrativy spojené s fungováním klubu může odpočinout. Nadále zůstává členem výboru a významně pomáhá se zajišťováním sponzorů. Za ty roky předsedování mu ale každopádně děkujeme.

Co Vás momentálně více naplňuje. Trénování nebo funkcionářská činnost?

Určitě mě bavíc více trénovaní dětí z mini-přípravky (5-6 roků) a v tom mohu, díky členům funkcionářského týmu, nadále pokračovat. Přirozenost, spontánnost a radost dětí z pohybu jsou jedinečné. My jako trenéři máme možnost na děti působit nejenom po stránce sportovní, ale i lidské.  Vedeme děti k vzájemnému respektu a dodržování pravidel Fair-play.

Jaké máte jako nový předseda cíle do budoucna? Kam chcete, aby klub pod Vaším vedením směřoval?

FC Kuřim je součástí mého života a jsem rád, že v klubu dobře funguje tým lidí, kterým na jeho úspěšném chodu jak v oblasti sportovní a především lidské, také záleží. Velkou výhodou je, že se nás na zajištění personální, sportovní a administrativní činnosti bezprostředně související s fungováním klubu podílí více. Poslední předsedové takové podmínky neměli.  Udržení stávajícího funkcionářského týmu je jedním z úkolů, které jsem si dal.

Co se týče sportovních cílů, jsem velmi rád, že mezi námi panuje shoda na charakteru klubu, který je postaven na vlastních odchovancích a domácí atmosféře. Jako městský klub chceme nadále nabízet dětem možnost u nás sportovat a to nejen dětem místním, ale i dětem z regionu. Cílem je pracovat s vlastními odchovanci a ty zabudovávat do našeho prvního týmu mužů. Mládeži se teď věnujeme už více než rok velmi intenzivně a myslím, že začínají být vidět první výsledky práce. Ale mládež včetně chystaných projektů do budoucna je na jeden samostatný rozhovor. Ten jistě rád poskytne pan Mikyska, který má toto dění v klubu ,,pod palcem“J

U prvního týmu, bych byl rád, aby se od příštích let pohyboval v první třetině tabulky KP a objevovalo se v něm co nejvíce našich vychovaných talentů. Pokud bude možnost hrát za současných podmínek i divizi, bránit se tomu určitě nebudeme.

Osobní výzvou se pro mě stalo vybudování hřiště s umělým povrchem.

Neodpustím si ještě otázku na současnou situaci. Jak ji klub zvládne?

Situace je určitě nepříjemná. Netýká se ale jen nás, ale celé společnosti. Především bych přál zdraví všem, včetně našich členů a jejich rodin. Věřím, že se snad vše brzy vrátí k normálu. Co to bude pro nás ale v budoucnu znamenat a jak ji klub zvládne, teď neumím odpovědět. Klub je závislý na dotacích a sponzorech. Máme informace, že některé dotace byly pozastaveny. I od sponzorů už jsme slyšeli, že nám nemohou garantovat slíbené prostředky.  Musíme být tedy připraveni na to, že tento rok „přežijeme“ i za cenu velkých úsporných opatření. V příštím roce slavíme 90 let trvání klubu a toto významné výročí chceme všichni prožít v dobré kondici :-).

Těším se ale na to, až se zase brzy budeme moci všichni vrátit k tomu, co nás baví a to je fotbal!

Děkuji za rozhovor

Ivo Peřina

 

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful