Single Blog Title

This is a single blog caption

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU KLUBU

V dalším rozhovoru pro náše stránky jsme vyzpovídali předsedu klubu, Ivoše Peřinu. Tentokrát jsme probrali plánované novinku v klubu, angažování nových trenérů k mládeži a krátce jsme zavzpomínali na období, kdy Ivoš ještě trénoval „A“ tým FCK.

Dobrý den Ivoši, jak se máte v této Covidové době?

“Co se týká mně a celé rodiny, jsme na tom, po prodělání Covidu dobře. Pracovní nasazení je naštěstí také 100%. Běhat v lese se dá I bez respirátoru, tak toho pravidelně využívám. ?

 

Kromě toho, že jste předseda celého klubu, ještě trénujete naše nejmenší naděje. Jak probíhají tréninky přes všechny vládní zákazy?

“Respektujeme dodržování vládních nařízení. Pokud byla možnost, s dětmi jsme se potkávali na venkovních hřištích. Na zamrzlém Srpku jsme také několik dní zkoušeli hokejové umění. Všichni doufáme, že při nastavení potřebných podmínek, bude možné brzy zase třeba skupinově venku trénovat.”

 

Když zůstaneme ještě u trénování, tak v minulosti jste vedl i A tým, teď máte benjamínky. Naplňuje vás více práce právě s těmi nejmenšími nebo vám chybí ten ‘velký’ fotbal? ?

“S dětmi je to jen o radosti. U dospělých bylo více nervů. ? Zase ale jako trenér jsem získal další zkušenosti, které je možné někdy v budoucnu využít. Trénování dětí si užívám a hodlám v tom i nadále pokračovat. To nadšení, radost a upřímnost jsou jedinečné. Navíc máme jako trenéři-koučové možnost děti i ‘,lidsky’ ovlivnit a snažíme se to také dělat. Slušnost, respekt a smysl pro FAIR-PLAY jsou základní hodnoty, které se snažíme dětem předávat.”

 

Poslední rok se v klubu udělalo hodně práce, mimo jiné, zejména s mládeží. Je záměrem klubu vychovat co nejvíce hráčů, kteří by se mohli postupně začleňovat do A týmu?

“Toto už je ’špička ledovce’. Důležité je, abychom podtupně připravovali hráče tak, aby jim fotbal přinášel radost, byli schopní rozvíjet své herní i kondiční schopnosti. Pro nás je ale největším vyznamenáním to, že někteří naši hráči v mládežnických kategoriích přestupují do ligových klubů. Důležité je kluky dlouhodobě u fotbalu udržet, na jakékoliv úrovni.”

 

Čerstvou novinkou jsou trenéři brankářů pro každou kategorii, od přípravek až po áčko. Jak tento nápad vznikal? Přeci jen, není zvykem ani u týmů z vyšších soutěží mít takhle kvalitně obsazené trenérské posty.

“Toto je práce manažera mládeže Honze Mikysku. Snažíme se klukům vytvořit co nejlepší podmínky jak materiálni, tak i sportovní. Brankáři byli v poslední době trochu opomíjeni, takže jim něco dlužíme. ? Teď už bude na trenérech, aby kluky dokázali motivovat tak, že se budou chtít neustále zlepšovat.”

 

Prozradíte, co se v klubu chystá za další novinky, na čem se pracuje?

“V současné době se mimo jiné připravujeme na oslavy 90-ti let klubu. Mapujeme historii, připravujeme reklamní předměty, ladíme průběh oslav. Rádi bychom se pokusili získat podporu pro vybudování nového hřiště s umělou trávou, což by nám významně pomohlo ve zlepšení tréninkových podmínek.”

 

Další důležitou věcí je, že jsme získali statut sportovního střediska. Skvělá zpráva pro klub. Prozradíte nám, kdy vznikla myšlenka se o středisko ucházet a jaké byly přípravy?

“Dosažení statutu tréninkového střediska mládeže je významný krok pro budoucnost klubu.Rádi bychom pokračovali ve spolupráci s okolními kluby a vzájemně si tak pomáhali uržet fotbal v celém našem regionu na dobré úrovni. Osobně by mě ani nenapadlo o něco takového se ucházet. Honza Mikyska nás nastartoval a po týmovém výkonu jsme se radovali z vítězství. ? Všem, kteří se na této přípravě podíleli, ještě jednou moc děkuji. Nyní se musíme soustředit na plnění podmínek, která nám ze statutu střediska plynou. Je to čest, ale současně i velký závazek.”

 

Přeskočme od mládeže k mužům. Letošní sezona se zastavila na 10 zápasech, ve kterých jsme nasbírali pouze 9 bodů. Očekávání byla asi větší, že?

“To určitě! Angažovali jsme nového trenéra, příprava na sezónu byla dobrá a tak jsem se osobně těšil, že konečně nebudeme hrát o záchranu. Realita je bohužel jiná a my se zase ’plácáme’ v sestupových vodách. V zimním přestupovém období se podařilo Liboru Kučerovi několik dobrých přestupů, tak snad závěr zkrácené sezóny zvládneme. Pokud se ovšem bude dohrávat.”

 

Vy, jako předseda, máte od svazu informace, že by se mohla sezona dohrát, nebo nastane situace z loňského roku? Jak vůbec probíhá komunikace na trase svaz – kluby?

“Z informací které ke mně doputují je jasná velká snaha svazu dohrát aspoň půl sezóny a soutěžní ročník takto ukončit.”

 

Jak už jsme na našich webových stránkách a sociálních sítích informovali, klub změnil své logo. Co k tomu vedlo a proč právě tohle logo?

“Změna loga souvisela s letošním výročím klubu. Chtěli jsme se posunout na všech frontách. ? Musím přiznat, že nové logo vznikalo poměrně dlouho a dohoda na konečné verzi nebyla jednoduchá. Důležité ale bylo, že jsme se i přes některé názorové neshody dokázali vzájemně se respektovat a domluvit se. Logo představuje dravost, sílu, odvahu a tyto vlastnosti chceme přenést i na hřiště.”

 

Kromě změny loga, nás ještě letos čeká významné jubileum. Klub oslaví svoje 90. narozeniny. Prozradíte nám, na co všechno se můžou fanoušci těšit?

“Především připravujeme vydání brožury, kde se snažíme shrnout to nejvýzmnější, co se v klukbu za 90 roků odehrálo (jak na hřištích tak i v zákulisí). Je zadána výroba reklamní předmětů. Rádi bychom 4.9. na hřišti v rámci oslav uspořádali turnaj přípravek, utkání starších pánů, ale hlavně bychom se rádi setkali se všemi, kteří mají k FC Kuřim osobní vztah. Covidová situace paradoxně přípravě prospívá. Máme více času na hledání informací, studium starých kronik a výborových knih. Samozřejmě bychom raději měli větší fofr v průběhu tréninků a zápasů, ale musíme to brát tak, jak to je.”

    

Probrali jsme asi všechno, já vám děkuji za váš čas a věřím, že podobný rozhovor si zopakujeme ještě během sezony.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful