Single Blog Title

This is a single blog caption

ROZHOVOR S TRENÉRY ÚSPĚŠNÉ PŘÍPRAVKY U-11, PETREM STUDENÝM A LUKÁŠEM ŠŤASTNÝM

Petr a Lukáš jsou trenéry naší úspěšné kategorie U-11. Společně se již několikátým rokem starají o rozvoj mladých kuřimských fotbalistů. Lukáš je mimo jiné členem „A“ mužstva FCK, zatímco Petr stále ještě hraje futsal.

OTÁZKA 1:

Pracujete jako trenéři u přípravek již několik let. Letos jste převzali kategorii U11, kterou jsme poprvé přihlásili do soutěže krajských přípravek a Ondrášovka cupu. Dokázali byste zavzpomínat a porovnat výkonnost kategorie U11, když jste začínali?

PETR A LUKÁŠ:

Ahoj všichni fanoušci Kuřimského fotbalu, tak především bychom chtěli říct, že byl pro kluky velký posun v počtu hráčů na hřišti, což nám ze začátku dělalo trošku potíže, ale ke konci soutěže, už jsme se s tím naplno srovnali. Jelikož půlka kádru je o rok mladší, tak i fyzická náročnost nás trápila.

OTÁZKA 2:

Objeli jste velké množství turnajů a posbírali spoustu úspěchů i na meziokresní scéně. Kterého vítězství si ceníte nejvíc?

PETR A LUKÁŠ:

Tuto sezonu jsme toho právě moc nestihli, to mělo přijít až teď v zimě. Ale velice nás těší, že jsme schopni konkurovat těm nejlepším tu na Moravě. A trenéři těchto celků za námi chodí a chtějí s námi sehrát přátelská utkání.

OTÁZKA 3:

Co kategorii U11 zdobí? V čem kluci nad ostatními vyčnívají?

PETR A LUKÁŠ

Myslíme si, že je to právě zápal a chuť do hry, kterou nám kluci předvádí na každém tréninku.

OTÁZKA 4:

Na čem je naopak potřeba zapracovat v jarní části sezóny?

PETR A LUKÁŠ

To asi budou občasné výpadky koncentrace v průběhu zápasů, které nás pak mrzí a sráží, když hrajeme proti silnějšímu soupeři. Poté bychom asi řekli, že se nám často nepodaří přetavit náš um a schopnosti z tréninku do zápasu.

OTÁZKA 4:

Jaká nejpříjemnější vzpomínka Vám za podzimní část naskočí jako první?

PETR A LUKÁŠ:

Asi nejde vypíchnout jednu, ale nejvíce nás těší, že kluci chodí na každý trénink a především to, že se na něj těší a odchází s úsměvem a radostí.

OTÁZKA 5:

Jaké máte trenérské cíle?

PETR A LUKÁŠ:

Naše cíle určitě neobsahují žádné touhy po dobrém umístění ani výsledku. Našim hlavním cílem je abychom klukům mohli nabídnout co nejlepší podmínky, co se týká tréninkového procesu a aby je to i nadále bavilo jako doposud. Tím nejdůležitějším cílem je především vypěstovat u kluků lásku ke sportu, ať už se jedná o fotbal či o jiný sport.

OTÁZKA 6:

V Kuřimi se již delší dobu mluví o UT, myslíte, že je tolik potřebná nebo jak řešíte momentální situaci?

PETR A LUKÁŠ:

Umělá tráva, by všem v Kuřimi moc pomohla, to bezpochyby, především pak v zimních měsících, kdy je přírodní tráva neuzpůsobilá k trénování. Pandemická situace tuhle otázku opět obnovila, a kdyby tu UT byla, tak nemusíme trénovat rozlezlí po celé Kuřimi. Naším tréninkovým hřištěm se teď stala malá umělá tráva u školy Jungmannova.

OTÁZKA 7:

Co se podle Vás u mládeže v Kuřimi za poslední roky změnilo, zlepšilo nebo naopak co je potřeba změnit.

PETR A LUKÁŠ:

Za poslední roky se tu udělal obrovský kus práce, ať už se jedná o počty hráčů tak počty kvalitních trenérů. Postupně už jde cítit, že přichází přechod z kvantity do kvality. Myslíme si, že je ten směr nastavený dobře, nezbývá nic jiného než pracovat pořád dál.

OTÁZKA 8:

Na závěr jedna zcela nefotbalova otázka, Vaše oblíbené jídlo a film?

PETR A LUKÁŠ:

Lukáš – jídlo: bezkonkurenčně řízek s bramborovým salátem, film: Nedoktnutelní

Petr – jídlo: rajská omáčka s knedlíkem, film: Vykoupení z věznice Shawshank

 

Děkujeme za rozhovor.

 

*tento rozhovor byl pořízen 13. 12. 2020.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful