ROZHOVOR

S HONZOU MIKYSKOU O MLÁDEŽI!

Závěrečnou tečku za letošní sezónou udělal v našem rozhovoru manažer mládeže Honza Mikyska, který ještě naposledy vyzdvyhl letošní úspěchy, nejen ze zeleného pažitu, a nastínil cíle pro nadcházející rok.

Ahoj Honzo, máme za sebou další náročnou sezónu. Jaké z ní máš dojmy?

Na úvod rozhovoru bych chtěl poděkovat všem hráčům, trenérům, rodičům, fanouškům a partnerům klubu za skvělou sezónu, jakou Kuřim dlouhé roky nezažila. Co se samotné fotbalové sezóny týká, téměř ve všech kategoriích jsme do posledních kol bojovali o první místa v tabulce, nakonec je z toho 6 druhých míst, což je na jednu stranu obrovský úspěch, ale na druhou mě osobně hodně mrzí, že to alespoň někde necinklo o ten jeden stupínek výš. Nicméně vše zlé je k něčemu dobré a alespoň máme motivaci do dalších sezón. Navíc teď všem musíme ukázat, že loňská sezóna nebyla náhodná a to bude asi ještě složitější než tento rok. Velkou radost mám z fungování celého klubu. Vážím si práce všech, co pro FC Kuřim pracuji od trenérů, po vedoucí družstev, až po správce. Je to všechno týmová práce a jeden bez druhého by nefungovalo nic.

Během roku se toho spoustu povedlo, je nějaká událost, kterou bys rád vyzdvihl?

Mezi největší úspěchy naší mládeže letos řadím finálové umístění v Planeo Cupu a McDonald’s Cupu, byl bych rád, kdybychom se i v příštích sezónách zůčastnili a umístovali v podobném duchu. Pro kluky je to obrovský zážitek a klub ta nejlepší reklama.

Během posledních let se rozvinula spolupráce s kluby v Kuřimském regionu, jen namátkou, v kuřimském žactvu figuruje řada hráčů z Čebína, z Drásova či z Moravských Knínic, opačným směrem putují například vyšlí dorostenci, kteří míří do svých původních klubů. Jak se tato spolupráce dál vyvíjí?

Nesmírně si vážíme dlouhodobé spolupráce mezi okolními kluby – Chudčice, Moravské Knínice, Čebín, Drásov, Lipůvka. Obrovský kus práce odvedli zmiňované kluby, zejména na poli mládeže. Na Lipůvce a Knínicích opět založili minipřipravky. V Čebíně s Drásovem po X letech vznikne kompletní obsazení mládeže od přípravky přes žáky až po dorost .. což považuji za obrovský úspěch a je vidět, že vzájemná spolupráce se začíná vyplácet. To že v našem mikroregionu bude opět mládež ve více klubech, je nejlepší vizitka nás všech.

Jak se za poslední rok změnila členská základna FC Kuřim?

Co se týká základny FC Kuřim, už dávno nejsme klub, který by se měl o svoji budoucnost strachovat. Seriózně musím říct, že nás těší fakt, že kluci a holky z Kuřimska už nedávají přednost brněnským klubům a volí nás. Jasným ukazovatelem je to, že letos nám do žádného klubu z velké brněnské čtverky (Zbrojovka, Sparta, Líšeň, Svratka) neodešel na volný přestup ani jeden hráč. Přitom zájem jsme monitorovali u více než u 14 hráčů. I to je odměna práce našich trenérů.

Zatím jsme mluvili vesměs o věcech pozitivních, předpokládám, že jsou také oblasti, které klub trápí?

Věc, která nás hodně trápí je situace okolo hracích ploch. Kdybychom neměli nastavenou spolupráci s kluby z okolí, nedokážu si představit, co by se dělo. Už teď trénujeme mimo Kuřim prakticky každý den. Pokud nám město nepomůže a společně nevybudujeme další tréninkové plochy, nastane situace, kdy se k nám jednoduše další děti už nedostanou a odmítat děti ve věku 6 – 9 let, které se ke sportu dostávají už tak těžko, je něco co nechceme dopustit. První vlaštovkou je výstavba hřiště pro předpřipravky, které vzniká v areálu městského stadionu hned vedle hlavní hrací plochy. Toto hřiště bude sloužit opravdu jen pro naše předpřipravky ve věku 4-7 let. Snad se dětem bude líbit. Město Kuřim se označuje městem sportu, jeho sportovní infrastruktura je skvělá, je zde nádherná sportovní hala, zimní stadion, koupaliště, wellness, střelnice, lezecká stěna… co bohužel na 11 tisícové město chybí je hřiště s umělým povrchem, které by nám umožnilo rozvyjet kluky celoročně. Věříme, že v budoucích letech se tato situace snad změní. Kde je vůle je cesta…

Na závěr se ještě zeptám, jaké jsou cíle FC Kuřim pro následující sezónu, která začíná již v srpnu?

Popravdě s cílemi zejména u mládeže je to složité!! Ikdyž máš silný tým, tak se může stát spousty věcí. Důkazem je toho letošní sezóna naší U 19. Já osobně bych byl šťastný, kdyby fotbal kluky bavil, měli by z něj radost a zůstali u něj co nejdéle. Samozřejmě se nemůžeme vzdávat sportovních ambicí. Pro letošní rok je pro nás priorita pokusit se vyhrát krajský přebor žáků a tím pádem se rvát sportovní cestou o postup do žákovské divize starších žáků a ligy mladšího žactva, myslím že to by byl obrovský krok dopředu a historický okamžik pro celý kuřimský sport. Nicméně jedna věc jsou cíle , sny a vize a druhá je realita.

Na závěr bych chtěl ještě jednou všem poděkovat a popřát klidný zbytek prázdnin!

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful