Single Blog Title

This is a single blog caption

ZAČÁTEK FOTBALU V KUŘIMI

Jak už jsme dříve slibovali, během měsíce dubna vám budeme poodkrávat histrorii kuřimské kopané. Na úvod se společně podíváme na úplné začátky fotbalu v Kuřimi, které se datují do 20. let minulého století. V této době ještě nebyl klub jako takový registrovaný a fotbal se v Kuřimi nehrál v místech, kde se hraje nyní. Fotbalisté tehdy váleli například na hřišti, kde v dnešní době stojí sokolovna.

Vůbec nejstarších fotografie kuřimského fotbalu. Na snímku je jedenáctka mladých fotbalistů na hřišti, které se nacházelo v místech, kde byla později postavena sokolovna na ulici Tyršova. Snímek pochází z roku 1921

Na další fotografii mužeme vidět kuřimské fotbalisty na snímku z roku 1924 na prvním fotbalovém hřišti, které vzniklo v místech, kde byla později postavena sokolovna. Zleva stojí doktor Boleslav, Petr Vlček, Michalík, Adolf Jaskulka, Alois Mičánek, brankář František Studený s míčem, Orátor, Dvořáček, M. Vitula, J. Vlček, Eda Plšek a v klobouku Jan Veselý.

Kuřimský fotbalový tým během přátelského zápasu ve Veverské Bítýšce v roce 1929. Mezi první průkopníky kuřimského fotbalu patřili v horní řadě stojící zleva: Oldřich Matěja, Martin Helán, Oldřich Dvořáček, Ladislav Foukal, Petr Halouzka; v prostřední řadě Josef Rašovský, Stanislav Kolařík, Emil Krejčí; v dolní řadě Jaroslav Kučera, Ladislav Pokora a Ladislav Filka.

Pohled na fotbalové hřiště na Loučkách směrem od železniční trati. Za hřištěm je za vysokými topoly částečně vidět Sokolovna a v pozadí Kuřimská hora. Fotografie pravděpodobně pochází z 30. let 20. stolet.

 

Příště se společně podíváme na samotný vznik klubu, tedy na období okolo roku 1931.

 

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful