Single Blog Title

This is a single blog caption

ZMĚNY V KÁDRU „A“ MUŽSTVA

Po nedohrané podzimní části sezóny krajského přeboru jihomoravské kraje proběhlo v kádru „A“ týmu FC Kuřim několik změn. Svůj komentář k pohybům v týmu vám sdělí Libor Kučera, sportovní manažer.

Odehraných deset podzimních kol ze sezóny 2020/2021 se nám výsledkově nepovedlo. Předsezónní ambice byly daleko vyšší, než průběžné 13. místo. Zimní přestupové období jsme proto chtěli využít k posílení a doplnění mužstva. Některé zápasy jsme neodehráli špatně, ale v určitých fázích utkání nám chyběly zkušenosti nebo kvalita, abychom si ze zápasu odnesli body. Proto jsme s trenéry vytipovali posty, které bychom chtěli posílit nebo na nich vytvořit větší konkurenci. Chtěli jsme zároveň dva až tři hotové fotbalisty, kteří mají zkušenosti a budou pro mužstvo okamžitým přínosem. Doba je samozřejmě složitá. Netrénuje se, nehrají se přátelské zápasy. Měli jsme v plánu vyzkoušet ještě nějaké další kluky, ale nebyla možnost kdy a kde. Kádr je v současnosti z 80-90% hotový. Nějaká jednání o příchodech ještě vedeme. Uvidíme, jak vše dopadne.

Příchody:

Dominik Smejkal

střední obránce – 22 let – přichází z klubu SK Řečkovice – hostování s možností opce – dřívější mužské působiště Svratka Brno, ČAFC Brno

Dominik pochází z fotbalové rodiny, když jeho dvojče Tomáš nedávno podepsalo přestup z FC Vysočina Jihlava do FK Jablonec a hraje tak nejvyšší českou soutěž. Sám Dominik projevil zájem se fotbalově posunout do vyších soutěží a FC Kuřim, by mu v tom měla pomoci. Na začátku přípravy, kdy kluci plnili individuální plány, měl smůlu na zranění. Ale věřím, že tréninkové manko brzo dožene a až to situace umožní, popere se na tréninku a v přípravných zápasech o základní sestavu. Přednosti Dominika je dobrá hra tělem, je silný v osobních a hlavičkových soubojích. Reference na něj dával i trenér Wagner, kterého si ho vytipoval z dřívějších vzájemných zápasů.

Michal Axamit

– střední záložník – 28 let – přichází z týmu Moravská Slavia Brno – přestup – dřívější mužské působiště – Kozlovice (divize), Kojetín (KP),  Dosta Bystrc ( KP), Moravská Slavia (KP)

Michal patří mezi zkušené hráče, kteří KP hrají už několik sezón a neustále si udržují svůj standart a kvalitu. Tu vždy prokazoval i ve vzájemných zápasech proti Kuřimi. Přichází vyztužit a zkvalitnit záložní řadu. Může hrát na pozici číslo 6 i 8. Michalova přednost je hlavně na balónu, který dokáže v soubojích podržet a uhrát. Umí i zklidnit hru. Je vítězný typ a umí mužstvo vyburcovat. Všechny tyto aspekty hry nás na podzim trápily. Díky výborné kondici umí pracovat na velkém prostoru hřiště.

Denis Koreň

– střední záložník – 21 let – přichází z týmu SK Líšeň – přestup – dřívější působiště Bánská Bystrica

 

Denis je odchovancem Banské Bystrice, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Poté odešel studovat do Brna a přestoupil do SK Líšeň. Tam si ale nevybojoval místo v kádru A týmu a působil tak v líšeňské juniorce. Denise jsme si vytipovali na základě vzájemných zápasů s Líšní “B“, kterých jsme odehráli za poslední roky několik. Denis má dobré čtení hry i cit pro hru. Umí se nabídnout a být neustále k dispozici pro přihrávku. Má na hřišti dobrý pohyb, díky kterému dobře vyplňuje potřebné prostory. V rámci střední zálohy je univerzál. Je zvyklí hrávat na pozicích 6,8 ale i 10. Ve středu zálohy je teď přetlak, ale věřím, že si vybojuje svou pozici v týmu a místo v sestavě.

Jaromír Motyčka

– útočník  – 24 let – přichází z FK Blansko  – hostování s možností opce – dřívější mužské působiště FK Blansko (III.liga/divize), Břeclav (divize), Bystrc (divize)

 

Jara se k fotbalu vrací po těžkém úrazu kolene, který si vynutil roční přestávku. Až nám situace dovolí se vrátit na hřiště, určitě mu musíme dát nějaký čas, aby se dostal do herní pohody a kondice. Ve svém poměrně mladém věku už však má dostatek zkušenosti s mužským fotbalem a věřím, že pro nás bude posilou. Jara hrál vyšší soutěže a střelecky se v nich prosazoval, proto nepochybuji, že pokud mu to zdraví dovolí, přidá další branky i v našem dresu. Nízký počet vstřelených gólů byl totiž jednou z věcí, která nás trápila a provázela celou podzimní sezónou. Jara by také rád navázal na úspěšnou spolupráci s trenérem Wagnerem, který ho vedl v dorosteneckých kategoriích ve Zbrojovce Brno.

Ondřej Papež

– krajní záložník (útočník) – 21 let – přichází z SK Líšeň “B“ –  hostování změněno v přestup – dřívější mužské působiště SK Líšeň “B“

 

Papén už u nás působil na podzim. Během toho půl roku zaznamenal výkonnostní posun, proto jsme se rozhodli ho přivést do Kuřimi nastálo. Může hrát jak na hrotu, tak i z boku na křídle. Na obou postech má však konkurenci a je jen na něm, jak se s ní popasuje. Je však stále hodně mladý. Když bude poctivě pracovat a posouvat se, jeho pozice a role v týmu bude ještě silnější.

Petr Svoboda

– střední záložník (útočník, střední obránce) – 32 let – přichází z klubu TJ Start Brno – přestup – dřívější mužské působiště I Třebíč (III.liga/Divize), Dosta Bystrc (divize, KP), Moravská Slavie Brno (KP), Dynamo Cvrčovice

Petr ještě na podzim patřil k oporám a stabilním článkům sestavy v divizním Startu Brno. Jsem velice rád, že se jeho přestup podařil zrealizovat. Jedná se o zkušeného a ostříleného hráče, který má zkušenosti z vyšších soutěží nebo například i amatérské reprezentace JMK. Petra znám opravdu dlouho. Ve všech týmech kde působil, patřil k rozdílovým hráčům. Věřím, že Petr bude tím správným hnacím motorem našeho mužstva a správným lídrem pro naše mladé hráče. Petrova velká výhoda je i jeho univerzálnost, kdy může zaskočit také v útoku nebo na postu stopera.

Odchody:

Jan Gryc – přestup AFK Tišnov
Michal Kratochvíl – v jednání
Matěj Rychetský – návrat z hostování do SK Líšeň „B“
Robert Bílý – přestup AC Lelekovice
Tomáš Skoumal – přestup AC Lelekovice

Děkuji všem odcházejícím hráčům za působení v Kuřimi a přeji jim hodně úspěchů v novém angažmá.

Obzvláště poslední dvě jména nejde nezmínit! Po Michalu Plškovi, Kubovi Hanusovi nebo Janu Jandovi jsou to jedni z posledních srdcařů a mohykánů, kteří spojili většinu své kariéry s FC Kuřim. Za poslední desetiletku tak neodmyslitelně patřili do kuřimské sestavy a tvořili zdravé jádro kabiny. Však jsme tam pár let seděli spolu 🙂 Proto mě jejich odchod mrzí. Oba ale projevili z pracovních, rodinných a zdravotních důvodů zájem jít hrát nižší soutěž do Lelekovic. Věřím, že nám to pandemická situace dovolí a s kluky se budeme moci rozloučit důstojněji než jen na našich stránkách. Děkuji za vše kluci, ať se Vám daří v novém angažmá a nezapomeňte, že od obou mám příslib, že se do Kuřimi časem vrátíte, třeba v jiné funkci, než hráčské 🙂

Libor Kučera, sportovní manažer FC Kuřim.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful