ROZHOVOR

MANAŽER MLÁDEŽE HONZA MIKYSKA O PLÁNECH NA NOVOU SEZÓNU

Na konci srpna nám vypukla sezóna 2023/2024 a tak jsme se rozhodli vyzpovídat manažera naší mládeže, aby nám popovídal o momentální situaci v klubu a plánech FCK na nejbližší dobu.

1) Ahoj Honzo, na úvod předsezónního rozhovoru bych se rád ohlédl za sezónou minulou. Jaká tedy byl sezóna 2022/2023 z pohledu mládeže FCK?

Jedním slovem ,, výjimečná „. Bylo spousta okamžiku na které budu rád vzpomínat, ať už je to spanilá jízda Pohárem JmKFS, Planeo Cupem, či postupem kluků do žákovských lig. Myslím, že letos budeme mít co dělat, abychomse k ní vůbec přiblížili.

2) Postup do vyšších soutěží je úctyhodný. Jak je klub na tento posun připravený?

Poprvé v historii budeme své soutěže hrát ročníkově. To znamená, že léto pro nás bylo a je extrémně hektické. Museli jsme doplnit jak kádry hráčské, tak trenérské. FCK je známá tím, že u svých týmů má vždy více trenérů, aby tréninkový proces odpovídal nárokům našeho vedení a servis pro hráče byl adekvátní tomu, co si rodiče platí.

3) Naznačil jsi, že jste museli doplnit kádry jak v realizačních týmech, tak hráčsky. Můžeš být prosím trošku konkrétnější?

Během přípravného období se v kuřimské mládeži objevila řada nových tváří, nicméně poprvé se nám hráči hlásili i samotní, ať už z důvodu atraktivity soutěže nebo chtějí jen dále rozvíjet své dovednosti pod drobnohledem našich trenérů. FCK má díky své práci s mládeží v posledních letech skvělý zvuk a začíná z toho těžit. Z čehož máme samozřejmě všichni velkou radost.

Zní to vše růžově, ale samotné doplnění i svou finanční stránku věci. Každý hráč něco stojí. Jako klub jdeme cestou, že chceme ideálně každého hráče zaplatit. Nechceme hráče na hostování či smlouvy. Když si ho vybereme, věříme mu a tím, že za něj zaplatíme, mu dáváme jasně najevo, že je pro nás investice a chceme s ním pracovat tak, aby se mohl nadále zlepšovat! A mohl třeba za nějaký čas přestoupit zase o level výš. Na druhou stranu peníze v dnešní době nerostou na stromech a asi jako každý klub s tím trošku bojujeme, tak ne vždy a ne všude jsme si daného hráče mohli dovolit koupit.

4) Jaké jsou priority a ambice na příští rok?

Asi bych se nejdříve zastavil u fotbalových věcí a těch našich nejmladších tedy u přípravek. Zde máme ambice úplně jednoduché. Ať se kluci baví, ať si najdou v rámci fotbalu kamarády, vytvoří si vztah ke sportu! Ať stabilně a hlavně kvalitně trénují. Naším úkolem je zajistit jim co nejkvalitnější tréninkový proces a to ať se na každý trénink těší.

U žáků už je to trošku jinak. Naši kluci díky postupu budou hrát nejvyšší soutěže a i díky tomu, bychom se rádi stali jakýmsi centrem kvality a alternativou mikroregionu Kuřimsko a Severu Brna pro kluky co opravdu chcou! Ruku v ruce s tím jde také spousta věcí, které děláme. Jak dorost, tak žáci byli na soustředění. Snažíme se, aby měli kvalitní tréninkové zázemí a proces. Víte v tomto věku je opravdu nejdůležitější tréninkový proces!! Jsem rád, že máme kvalitní trenéry a kluci za nimi jdou.

U dorostu bychom rádi, aby se co nejvíce našich hráčů prosadilo do tréninkového procesu A týmu a hrálo za první mužstvo. Proto se to celé vlastně dělá. Musím říct, že poslední utkání „A“ týmu v Rudici, kam nahlídla hned osmička našich dorostenců, ukázalo, že v našich řadách je spousta nadějných fotbalistů a někteří z nich mohou už v nejbližší době opět nastoupit za 1. tým!

5) Pamatuji si, že v minulých rozhovorech jsme řešili problematiku zázemí, jak se v tomto ohledu FCK posunula?

Kuřimské zázemí hodně pamatuje, ale i zde se snažíme dělat maximum. Podařilo se nám postavit dvě menší travnaté tréninkové plochy, několika násobně jsme zvýšili kapacitu tribun k sezení. Teď čekáme, jak se vyvine situace okolo hřiště s umělou trávou. Bez něj jsme popravdě ve velmi složité situaci a nevíme moc co s tím a jak dál. Snad se situace zlepší. Budeme v to doufat…

6) Nedá mi to, ale tohle celé bude asi hodně časově, logisticky i cenově náročné.  Jak s tím bojujete?

No bojujeme. Náročné to není jen pro nás, ale i pro všechny hráče a rodiče… o ekonomické náročnosti se nemá cenu vůbec bavit. Ale vše zlé je k něčemu dobré. Aspoň si vážíme toho co máme a máme se kam posouvat.

Díky

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful